Pierwsza komunia chłopca

Pierwsza komunia chłopca

komuniaKażdy z rodziców pragnie by uroczystości związane z jego dzieckiem były wyjątkowym wydarzeniem dla całej rodziny. By były niezwykłą okazja nie tylko do świętowania, ale przede wszystkim dla stworzenia temu dziecku poczucia, że jest ważne, że jest istotne, że jest wyjątkowe.

To bardzo ważne, żeby dziecko w toku rozwoju i wychowania uczyło się, że jest właśnie ważne, istotne i wyjątkowe. Dzięki temu buduje poczucie własnej wartości, buduje poczucie pewności siebie, które w przyszłości pozwoli mu podejmować różnego rodzaju wyzwania, różnego rodzaju zadania, które mogą nie wydawać się łatwe na pierwszy rzut oka. Jednakże, to właśnie dzięki takim zdarzeniom dziecko może w dorosłym życiu osiągnąć sukces i stać się naprawdę pewnym siebie i znającym swoją wartość człowiekiem.
Dlatego też, trzeba wykorzystywać takie sytuacje, by budować u dziecka poczucie wyjątkowości i niepowtarzalności. Takie okazje wyjątkowe to będą na pewno urodziny czy na przykład pierwsza komunia dziecka. Rzeczywiście są to chwile w których właśnie dziecko to mały bohater, który zasługuje na szczególne wyróżnienie, na to by dostrzec jego szczególną rolę. Podkreślają ją oczywiście szczególne przygotowania, jak na przykład wyjątkowy strój dla dziecka. I choć na przykład stroje pierwszokomunijne są raczej skromne niż wyzywające czy bogate, to jednak, jest to strój szczególny, strój wyjątkowy, który zakładany jest tylko z tej okazji tylko z tego powodu i dlatego podkreśla on, mimo swojej skromności, podkreśla dziecko jako głównego bohatera. Ważne, żeby pokazywać dziecku, że dla nas jest ono oczywiście ważne przez cały czas, nie tylko w tych wyjątkowych dniach, nie tylko w tych wyjątkowych okolicznościach, ale zawsze, w każdej chwili, w każdym momencie. Z tym, że takie wyjątkowe sytuacje budują jego poczucie wyjątkowości w znacznie szerszym gronie.

To przygotowuje dziecko do przyszłości, przygotowuje je do dorosłości, dodaje odwagi i dodaje pewności siebie. Pewne siebie dziecko, to prawdziwy powód do satysfakcji dla rodziców. Znaczy, że naprawdę bardzo dobrze je wychowali i dali mu to co było mu potrzebne.